Prędkościomierz w Google Maps dla kierowców

Przekraczanie prędkości przez kierowców jest praktycznie nagminne. Jeden z deweloperów przygotował specjalną nakładkę, która da nam prędkościomierz w Google Maps, przypomninający o ograniczeniach.

Jadąc samochodem czasem zapominamy jaką moc drzemie pod pedałem gazu i łatwo wówczas przekroczyć dozwoloną prędkość. Jeśli nie mamy w samochodzie systemu, który rozpoznaje znaki i ostrzega o nadmiernej prędkości, przed utratą prawa jazdy może nas ochronić nawigacja GPS.

Firma plusCubed przygotowała specjalną aplikację będącą nakładką na Google Maps, która dodaje prędkościomierz. Aplikacja nazywa się Velociraptor i można ją pobrać z Google Play Store. Jak widać na poniższym screenie, za każdym razem gdy uruchomimy Google Maps by wykorzystać ją w charakterze nawigacji GPS, na ekranie naszego smartfona, będzie wówczas widoczny prędkościomierz. Pojawią się też znaki ograniczenia prędkości obowiązującej na poszczególnych odcinkach drogi.

Niestety jego pozycja jest stała i cały czas znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu, skąd nie da się go przesunąć, bo może dla niektórych być pewną niedogodnością. Aplikacja nie działa też pod iOS i mogą z niej korzystać tylko użytkownicy Androida.

prędkościomierz w Google Maps

Źródło: Lifehacker.com

You may also like...