Pokemon Go najlepszym sposobem na odchudzanie

Pokemon Go to nie tylko rozrywka. Okazuje się bowiem, że gra jest najlepszym sposobem na odchudzanie. Jeden z użytkowników zrzucił dzięki niej 67 kg.

Wprowadzone na rynek kilka lat temu Pokemon Go, otworzyło zupełnie nowy rozdział historii gier mobilnych. Wcześniej nie było bowiem produkcji w tak ciekawy sposób łączących świat cyfrowy z rzeczywistym. Tytuł zmuszał bowiem graczy do ruszenia się z wygodnych foteli i wyjścia na ulice, gdyż tylko w taki sposób mogli zbierać cyfrowe stworki.

Aby zebrać dużą kolekcję Pokemonów, należało sporo się nadchodzić. To sprawiało, że produkcja Niantic Labs stała się ciekawym sposobem na poprawę kondycji fizycznej i odchudzanie. Użytkownik nie musiał wylewać potu na siłowni, lecz po prostu wybierał się na spacery, często bardzo długie i prowadzące w przez trudny teren. To zmuszało jego organizm do wysiłku i mimowolnie przyspieszało spalanie tkanki tłuszczowej.

Najlepszym dowodem na to, jak produkcja Niantic jest pomocna w zrzucaniu zbędnych kilogramów, jest Tommy. Mężczyzna twierdzi, że odkąd zaczął grać w Pokemon Go, zrzucił aż 67 kg. Od dziecka jest fanem Pokemonów i gdy tylko kolega polecił mu wspomnianą aplikacje, natychmiast zaczął grać. Zbędnych kilogramów pozbył się w ciągu zaledwie jednego roku i tylko poprzez spacery. Mężczyzna studiujący obecnie na Uniwersytecie Greenwich twierdzi, że czuje się teraz silniejszy nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Nie mówiąc już o tym, że jest zdrowszy, a także szczęśliwszy.

Tommy twierdzi, że zanim zaczął grać, próbował przez lata różnych diet, lecz z marnym skutkiem. Wprawdzie gubił 6-12 kg, lecz utracona waga wkrótce powracała. Szybko zdał sobie sprawę, że na dłuższą metę dieta nie jest rozwiązaniem. Gra okazała się więc zdecydowanie bardziej efektywna.

Dodam, że Tommy przed rozpoczęciem zabawy w Pokemon Go, ważył niemal 170 kg.

odchudzanie

Źródło

You may also like...