Samsung zamknie chińską fabrykę smartfonów

Słabe wyniki sprzedaży smartfonów w Chinach, mogą zmusić Samsunga do zamknięcia jednej z lokalnych fabryk. W ten sposób firma ograniczy ponoszone straty finansowe.

Choć Samsung jest największym producentem smartfonów na świecie, to nie daje sobie rady na chińskim rynku urządzeń mobilnych. Jest on bowiem opanowany przez lokalnych rywali, którzy oferują sprzęt w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach. Koreański gigant nie jest w stanie walczyć z taką konkurencją, więc w drugim kwartale tego roku jego udział w tamtejszym rynku spadł poniżej 1%.

Koncern nie chce na razie wycofywać się z Chin, lecz zamierza podjąć działania, które pozwolą ograniczyć straty finansowe. Firma planuje więc zamknięcie jednej z dwóch tamtejszych fabryk. Pod nóż pójdzie kompleks Tianjin Samsung Telecommunication zlokalizowany w Tianjin, mieście leżącym w północnej części kraju. Zamknięcie tej fabryki zaplanowano na początek przyszłego roku. Jest to już przesądzone, gdyż według dziennikarzy Samsung poinformował już swych dostawców, że z Tianjin nie będzie już więcej żadnych zamówień.

Warto nadmienić, że fabryka ruszyła w 2001 roku, kiedy to Samsung próbował wejść na chiński rynek. Szybko jednak jej znaczenie spadło, gdy firma przeniosła swe centra produkcyjne na rynki rozwijające się, takie jak Wietnam.

Koncern ma jeszcze drugą fabrykę zlokalizowaną w Huizhou, leżącym w południowo wschodniej części Chin.

smartfonówsamsung

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...