Antyszpiegowska obudowa od Edwarda Snowdena

Znany na całym świecie Edward Snowden, były analityk NSA, który ujawnił w jaki sposób Amerykanie szpiegują cały świat, opracował produkt, który pozwoli nam uchronić się przed inwigilacją ze strony służb specjalnych.

Nowym dziełem Snowdena jest specjalnie zaprojektowana obudowa do iPhone’a, w której stworzeniu pomógł znany haker Andrew “Bunnie” Huang specjalizujący się w modyfikacjach sprzętu.Niewiele jest na świecie osób, które nie słyszałyby o Edwardzie Snowdenie, byłym analityku NSA, który stał się bohaterem dla całego świata, ujawniając tajne programy inwigilacji tworzone przez amerykańskie służby, nie zważając przy tym na fakt, że wywróciło to jego życie do góry nogami.

Snowden, przebywający obecnie pod opieką Rosjan, postanowił dać ludziom do ręki narzędzie, które ochroni ich przed inwigilacją ze strony służb wywiadowczych całego świata. Wspólnie z Andrew “Bunnie” Huangien opracował antyszpiegowską obudowę do iPhone’a. którą stworzono w taki sposób, że będzie ostrzegać użytkownika, jeśli ktoś zacznie go szpiegować.

Obudowa łączy się z układami smartfona i nieustannie sprawdza elektryczne sygnały wysyłane przez jego wewnętrzne anteny. Sprawdza w ten sposób co jest przez nie transmitowane i jeśli wykryje, że w telefon transmituje coś czego nie powinien, np. lokalizację GPS w momencie gdy jest wyłączony przez użytkownika, natychmiast go o tym informuje.

Na razie obudowa nie istnieje jeszcze nawet w fazie prototypu, więc jeszcze trochę czasu minie zanim będzie dostępna w sprzedaży. Poza tym istnieje też kwestia montażu, gdyż jak widać, nie jest to zwykła obudowa, którą wystarczy tylko założyć na smartfona. Trzeba ją bowiem zintegrować z jego obwodami, więc na pewno nie jest to sprzęt dla każdego.

Źródło: Wired.comYou may also like...