Facebook zaroi się od piosenek umieszczanych w postach

Facebook wzbogacił Facebook Stories o nową opcję, pozwalającą użytkownikom lepiej siebie wyrażać. Umożliwia bowiem dodanie piosenek do filmów i wideo.

Mark Zuckeberg chce, by jak najwięcej osób korzystało z aplikacji Facebook Stories, więc postanowił wzbogacić ją o nową opcje. Wprowadzona właśnie nowość spodoba się szczególnie młodzieży, gdyż umożliwi im lepsze wyrażanie własnej osoby. Funkcja pozwala bowiem wzbogacić publikowane zdjęcia oraz treści wideo o piosenki.

Opcja pojawiła się również w Aktualnościach, więc w zasadzie każdy użytkownik może z niej korzystać. Gdy zechcemy wrzucić na naszą ścianę zdjęcie lub jakieś ciekawe wideo, w momencie jego publikowania możemy wybrać muzyczny kawałek, który do niego podepniemy.

Funkcja jest niezwykle prosta w obsłudze, zaś rolą użytkownika jest jedynie wybranie właściwego utworu w opcjach naklejki, a następnie podpięcie go do wpisu. Menu umożliwia wyszukanie piosenki po gatunku lub też słowie kluczowym. Kiedy już znajdziemy właściwy utwór, zaznaczamy palcem jego fragment, który chcemy dodać do zdjęcia. Oczywiście można także użyć Facebook Camera jeśli nie znajdziemy właściwego utworu i po prostu samodzielnie zaśpiewać.

Facebook zapowiedział również, że niebawem pozwoli użytkownikom dodawać muzykę do swego profilu. Nie oznacza to jednak, że usłyszymy wybrany kawałek po wejściu na profil danej osoby. Będzie go można znaleźć w zupełnie nowej sekcji muzycznej. Tam też pojawi się demonstracyjna wersja piosenki oraz związanego z nim wideo.

Facebook Stories

Źródło: FB.com

You may also like...