Tego BMW nie zatrzymają żadne korki

BMW zaprezentowało zupełnie nowy elektryczny skuter do jazdy po mieście. Model BMW CE 02 rozpędzi się do 94 km/h i na jednym ładowaniu pokona dystans około 90 km.

Wysokie koszty eksploatacji samochodów, spowodowane m.in. wzrostem cen usług warsztatowych oraz drogimi paliwami, wymusiły przesiadkę na inne środki transportu. W ostatnim czasie bardzo użytecznym pojazdem stał się elektryczny skuter. Taki sprzęt zapewnia nam nie tylko dużą mobilność, pozwalając omijać korki, ale też niskie koszty użytkowania.

Jednym z producentów takich maszyn jest BMW, które zaprezentowało nowy model o nazwie CE 02. Sprzęt jest mniejszy od dostępnego już modelu CE 04. Niemiecka marka adresuje go do młodzieży, która chciałaby mieć wygodny środek transportu np., do szkoły.

Pojazd posiada silnik o mocy 11 kW, który pozwala rozpędzić się maksymalnie do 94 km/h. Zamontowana w nim całkiem pojemna bateria, umożliwi pokonanie na jednym ładowaniu dystansu około 90 km. Jest on na tyle duży, że ładowanie pojazdu może odbywać się raz na kilka tygodni.

Na rynkową premierę BMW CE 02 przyjdzie nam trochę poczekać. Według informacji producenta, zaplanowano ją dopiero na wiosnę przyszłego roku. Jego cena zaczyna się od 7599 dolarów, co w przeliczeniu daje nieco ponad 30 tys. zł.

To właśnie cena może stanowić największą wadę tego sprzętu, ponieważ za 5-7 tys. zł możemy już zakupić elektryczny skuter chińskiej produkcji. Choć rozwija o połowę niższą prędkość, ma mniejszy zasięg, a także mniej nowoczesną stylistykę, ale za to jest zdecydowanie tańszy.

elektryczny skuter
Źródło: BMW

You may also like...