Meizu przygotowuje swój pierwszy smartfon z modemem 5G

Kolejni producenci przygotowują się do wprowadzenia na rynek smartfonów 5G. Jednym z nich jest firma Meizu, która niebawem zaoferuje swym klientom model Meizu 17.

Oppo Reno 5G jest pierwszym dostępnym w Europie smartfonem 5G, lecz w krajach azjatyckich jest ich znacznie więcej. Już wkrótce pojawi się tam kolejny model wspierający nową technologię łączności, mianowicie Meizu 17.

W sieci pojawiły się już pierwsze jego zdjęcia, opublikowane na portalu Weibo. Fotografie wykonano podczas konferencji China Unicom Partner zorganizowanej w Chinach, gdzie sprzęt promowany był na firmowym stoisku.

Pierwsze przecieki sugerują nam, że nowy model zapożyczy pomysł na bezprzyciskową konstrukcję znaną z koncepcyjnego smartfona Meizu Zero. Ten model nie pojawi się jednak na rynku, gdyż producentowi nie udało się zebrać w internecie odpowiedniej kwoty potrzebnej do rozpoczęcia produkcji. Meizu nie zamierza jednak porzucać samej koncepcji i opracowane rozwiązania wykorzysta w innym produkcie.

Jego specyfikacji technicznej jeszcze nie znamy. Jeśli jednak Meizu 17 wykorzysta koncepcję z Meizu Zero, to być może pożyczy też podzespoły. A więc możemy oczekiwać 6-calowego ekranu Super AMOLED z wbudowanym czytnikiem biometrycznym. Pod maską zapewne pojawi się Snapdragon z 6/8 GB RAM oraz 128/256 GB pamięci użytkowej. Natomiast w kwestii aparatów możemy oczekiwać podwójnego z tyłu z matrycami 20 MP + 12 MP oraz 20 MP kamery do selfie.

Tajemnicą pozostaje jednak termin premiery nowego sprzętu oraz jego ostateczna cena.

Meizu 17

Meizu 17

Źródło: Weibo.com

You may also like...