Budżetowa Moto E6 ujawnia pierwsze szczegóły wyposażenia

Inżynierowie Motoroli pracują nad kolejnym smartfonem. Tym razem będzie to budżetowy model Moto E6, którego specyfikację techniczną udało mam się właśnie poznać.

Na początku tego roku należąca o Lenovo Motorola, zapowiedziała nowe smartfony z rodziny Moto G7, adresowane do bardziej wymagających klientów. Producent nie zapomina jednak o konsumentach dysponujących dużo mniejszym budżetem, potrzebujących taniego sprzętu do komunikacji oraz multimediów.

Dla nich przeznaczony jest model Moto E6, który dysponuje bardzo podstawową specyfikacją. A dzięki najnowszym przeciekom udało nam się właśnie poznać jej szczegóły techniczne. Pamiętajmy rzecz jasna, że jest to model z najniższej półki, więc nie oczekujmy wydajnego procesora oraz aparatów z dużymi matrycami.

Smartfon będzie miał 5,45-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli, który na szczęście nie ma żadnego notcha. Snapdragon 430 wystarczy do większości zastosowań, ale z najnowszymi grami 3D raczej nie będzie sobie świetnie radził. Pamięci RAM otrzymamy 2 GB, natomiast użytkowej w zależności od wersji będzie 16 lub 32 GB.

Tylny aparat będzie działał w oparciu o 13 MP sensor Samsung ISOCELL S5K3L6 z przysłoną f/2.0. W przednim przysłona pozostanie identyczna, natomiast senasor Samsung ISOCELL S5K5E9 będzie miał tylko 5 MP rozdzielczość.

Dobrą wiadomością jest zainstalowany fabrycznie Android 9.0 Pie, który podniesie funkcjonalność telefonu. Nie wiemy natomiast jaki pojawi się akumulator, ale biorąc pod uwagę, że E5 ma 4000 mAh, to nie powinniśmy oczekiwać mniejszej baterii.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalną prezentację smartfonu i przekonać się na ile prawdziwe są powyższe informacje. Niestety dokładnej daty premiery producent jeszcze nie podał.

Moto E6

Źródło: Twitter.com

You may also like...