Kolejna firma anulowała zamówienia na Samsunga Galaxy Fold

Przyszłość składanego smartfona Galaxy Fold może stać pod dużym znakiem zapytania. Amerykański operator AT&T anulował właśnie wszystkie zebrane zamówienia.

Plan Samsunga mający na celu wprowadzenie do sprzedaży pierwszego składanego smartfona, może spalić na panewce. Mijają bowiem tygodnie, a urządzenia jak nie było tak nie ma. I zupełnie nie wiadomo kiedy pojawi się w sklepach, a nawet czy w ogóle tam trafi.

Według pierwotnych założeń, Galaxy Fold miał pojawić się w sprzedaży 26 kwietnia. Wcześniej wyszło jednak na jaw, że sprzęt jest wadliwie zaprojektowany. Pierwsi recenzenci ujawnili wady konstrukcyjne, które prowadziły do szybkiej awarii wyświetlacza. Swoje dołożył również serwis iFixit, który odkrył źle zaprojektowany zawias. W jego konstrukcji była duża szczelina, przez którą do wnętrza telefonu mógł wnikać kurz oraz wilgoć.

Producent odwołał więc premierę sprzętu, by mieć czas na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Początkowo sądzono, że opóźnienie nie będzie duże, ale jest zupełnie inaczej. Mijają bowiem tygodnie, a producent nadal nie podał nowej daty premiery.

Niektóre firmy przestały już wierzyć, że sprzęt pojawi się w sprzedaży, dlatego kilka tygodni temu Best Buy anulowało wszystkie zamówienia. Teraz na podobny krok zdecydował się amerykański operator AT&T. Klienci, którzy zakupili urządzenie w przedsprzedaży, otrzymali emaile, w których operator wyjaśnia, że opóźnienie premiery jest zbyt długie. Najlepszą decyzją jest wiec zwrot pieniędzy wszystkim nabywcom.

Każdy z nich otrzyma je w ciągu 60 dni. Dodatkowo w ramach rekompensaty, każdy nabywca telefonu otrzyma kupon o wartości 100 dolarów, który mogą wykorzystać na opłacenie rachunku.

Decyzja AT&T sugeruje, że premiera Galaxy Fold może nie być tak szybka jak niedawno sugerowano. Z marketingowego punktu widzenia, producentowi nie będzie opłacało się wprowadzać takiego sprzętu do sprzedaży w okresie letnim i prawdopodobnie poczeka do jesieni. O ile rzecz jasna udało się rozwiązać wszystkie problemy konstrukcyjne.

Galaxy Fold

Źródło: Tomsguide.com

You may also like...