Jedna z amerykańskich sieci anuluje wszystkie zamówienia na Galaxy Fold

Premiera Galaxy Fold może odbyć się znacznie później niż sądzimy. Amerykańska sieć Best Buy właśnie anulowała wszystkie przedsprzedażowe zamówienia na ten model.

Składany smartfon Galaxy Fold miał być prawdziwą rewolucją, która pozwoliłaby Samsungowi pozostawić w tyle całą konkurencję. Pierwsze recenzje wykazały jednak dużą awaryjność sprzętu oraz poważne wady konstrukcyjne. Te ostatnie mogły prowadzić do szybkiego uszkodzenia produktu. Co w przypadku urządzenia za 2000 euro nie powinno mieć miejsca.

Samsung odwołał więc rynkową premierę nowego telefonu, w celu jego przeprojektowania. Z ostatnich doniesień wynika, że inżynierowie poczynili w nim kilka zmian, które mają zwiększyć wytrzymałość sprzętu. Przede wszystkim folii chroniącej ekran przed uszkodzeniami nie da się już tak łatwo zerwać. Natomiast szpary w zawiasie zostały zmniejszone.

Choć producent nie podał nowego terminu premiery sprzętu. W sieci pojawiły się jednak doniesienia mówiące, że chce go wprowadzić na rynek jeszcze w czerwcu. Jest to jednak coraz mniej prawdopodobne. Mimo iż wciąż nie wiemy nic o dacie debiutu, to amerykańska sieć Best Buy właśnie anulowała wszystkie przedsprzedażowe zamówienia złożone na ten model.

Firma wydała oświadczenie w którym twierdzi, że problemy techniczne skłoniły producenta do przełożenia premiery sprzętu, ale nie podał nowej daty debiutu. Sieć nie ma pojęcia kiedy telefon będzie w sprzedaży, a nie chce bez końca trzymać klientów w niepewności, gdyż dba o najwyższy poziom obsługi. Dlatego zdecydowano o anulowaniu wszystkich zamówień.

To rzecz jasna nie oznacza, że Galaxy Fold nie będzie w tej sieci sprzedawany. Jest to jednak wyraźny sygnał na to, że telefonu nie da się kupić zbyt szybko.

Galaxy Fold

Źródło: Bestbuy.com

You may also like...