Smartfony Huawei utraciły dostęp do kart microSD

Na Huawei spadł właśnie kolejny cios, tym razem ze strony SD Association. Decyzją stowarzyszenia, smartfony chińskiej firmy będą pozbawione slotu na karty pamięci microSD.

Nie można zaprzeczyć, że koncern Huawei ma w tej chwili ogromne problemy, które mogą całkowicie zniszczyć jego dział mobilny. A wygląda na to, że utracenie licencji na Androida może być tylko początkiem kłopotów chińskiego giganta.

Przypomnę, że kilka dni temu administracja Trumpa wpisała Huawei na czarną listę firm, które nie mogą kupować produktów i oprogramowania od amerykańskich firm. Do walki z azjatyckim gigantem włączyło się Google, które poinformowało o odebraniu mu dostępu do licencji na Androida oraz własnych usług.

Amerykańska administracja skutecznie walczy z Huawei

Rząd USA dał koncernowi 90 dni na przygotowania do wprowadzenia nowych regulacji w życie. Pojawiły się również wieści, że już jesienią Huawei wprowadzi na rynek własny system operacyjny, który ma być alternatywą dla Androida. Inżynierowie koncernu ponoć pracują nad nim od paru lat, a obecna sytuacja pozwoli wykorzystać efekt tych prac.

Na tym się jednak problemy firmy nie kończą. Kolejny cios zadała organizacja SD Association, odpowiadająca za standardy zapisu kart pamięci, odbierając chińskiemu koncernowi możliwość korzystania z nich. Wprawdzie nie potwierdzono tego oficjalnie, ale organizacja usunęła Huawei z listy firm, które mają prawa korzystać z tego standardu. Jest to równoznaczne z zakazem używania kart SD oraz microSD.

Brak dostępu do kart microSD może poważnie zaszkodzić firmie

Dla chińskiego koncernu może to być niemały problem. Topowe smartfony mają wprawdzie tyle pamięci flash, że karty microSD stają się zbędne. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja z urządzeniami ze średniej oraz niskiej półki. Tam pamięci użytkowej jest stosunkowo mało, więc szybko zapełnia się aplikacjami, zdjęciami oraz filmami. Brak możliwości jej powiększenia spowoduje znaczne pogorszenie funkcjonalności tego sprzętu, a tym samym jego atrakcyjności w oczach klienta.

Huwei może sobie z tym poradzić opracowując własną technologię kart pamięci. Jednak nie da się ukryć, że niewiele pomoże to w obecnej sytuacji koncernu. Szczególnie, że utracił on również wsparcie firmy ARM, co może być dla niego wyjątkowo problematyczne. Jeśli koncern nie poradzi sobie z kłopotami, może utracić rynek urządzeń mobilnych.

microSD

Źródło: Gizchina.com

You may also like...