Smartfony Huawei mają zagwarantowane aktualizacje jeszcze przez 90 dni

Amerykański Departament Handlu dał Huawei 90 dni, zanim wprowadzi w życie sankcje. Przez ten czas chińskie smartfony będą otrzymywały aktualizacje Androida.

Parę dni temu informowałem, że amerykański Departament Handlu umieścił Huawei na czarnej liście firm, które nie będą miały dostępu do amerykańskiej technologii i produktów. Zakaz ten sprawił, że współpracę z chińskim koncernem zawiesił koncern Google. A to oznacza nie tylko brak dostępu do sklepu Play Store, ale również regularnych aktualizacji systemowych dla Androida.

Dowiedzieliśmy się właśnie, że nowe przepisy nie wejdą w życie od razu. Departament Handlu opóźni ich wprowadzenie o 90 dni. Przez ten okres Huawei będzie mogło kupować amerykańskie produkty, zaś jej smartfony otrzymają dostęp do aktualizacji. Przedłużenie czasu wprowadzono wczoraj, a będzie obowiązywało do 19 sierpnia.

Po upływie tego czasu, chiński koncern nie będzie mógł robić interesów z amerykańskimi firmami, chyba że otrzyma na to zgodę rządu. A jej otrzymanie wcale nie będzie czystą formalnością.

Huawei

Źródło: Reuters.com

You may also like...