Nokia Heart – budżetowy model Nokii

W bazie danych benchmarka GFXBench pojawił się nowy smartfon Nokii. Jest to model o roboczej nazwie Heart, który jest prawdopodobnie Nokią 5, pod względem wyposażenia i osiągów plasującą się tuż poniżej Nokii 6.

Kilka tygodni temu HMD Global poinformowało, że w tym roku wprowadzi na rynek około siedmiu nowych modeli sprzedawanych pod szyldem fińskiego koncernu Nokia. Powoli zaczynamy poznawać kolejne urządzenia z tej rodziny.Kilka dni temu do sprzedaży w Chinach trafiła Nokia 6, która wyprzedała się w czasie poniżej minuty. Kolejnym modelem, który pojawi się na sklepowych półkach, może być teraz Nokia 5, będąca telefonem stojącym o oczko niżej od produktu, który jest już w sprzedaży.

Ten model posiada 5,2″ ekran dotykowy o rozdzielczości 720p. Jego sercem jest natomiast ten sam procesor co w Nokii 6, czyli ośmiordzeniowy Snapdragon 430 1,4 GHz, połączony z 2 GB pamięci RAM. Telefon ma również 12 Mipx tylny aparat z autofokusem i wykrywaniem twarzy, który również nagra nam wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Przednia kamera dysponuje matrycą 7 Mpix, natomiast systemem operacyjnym jest Android 7.0 Nougat.Cena Nokii 5 na chwilę obecną nie jest znana. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że jej specyfikacja jest gorsza od kosztującej 245 dolarów Nokii 6, to cena tego modelu może kształtować się na poziomie około 150 dolarów.

Smartfon na pewno zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas MWC 2017.

Źródło: Gfxbench.com

You may also like...