WhatsApp wprowadza dodatkowe zabezpieczenie rozmów

WhatsApp dodał kolejną warstwę zabezpieczeń, chroniącą komunikację przed niepowołanym dostępem, Nowa funkcja nazywa się Chat Lock i pozwala zabezpieczyć chat za pomocą hasła lub danych biometrycznych.

Popularny komunikator WhatsApp pozwala już całkiem skutecznie zabezpieczyć prowadzone rozmowy przed podsłuchem, za pomocą szyfrowania end-to-end. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu, firma postanowiła jednak jeszcze bardziej podnieść poziom ochrony komunikacji, dodając nową funkcję o nazwie Chat Lock.

Chat Lock dodatkową ochroną naszych rozmów

To zupełnie nowa opcja, dzięki której użytkownicy mogą dodatkowo zabezpieczyć prowadzone rozmowy, wykorzystując w tym celu hasło lub odcisk palca.

Szyfrowanie end-to-end zabezpiecza rozmowy przed podsłuchem. Tymczasem nowa funkcja ma chronić je w przypadku gdyby ktoś wszedł w posiadanie naszego urządzenia. Chat Lock umożliwia przenoszenie rozmów z publicznej skrzynki do indywidualnego folderu, dodatkowo zabezpieczonego za pomocą hasła lub systemu biometrycznego. Jest to niezwykle prosta czynność, gdyż wystarczy jedynie dotknąć kontaktu osoby, z którą rozmowę chcemy chronić.

Chat Lock
Źródło: WhatsApp

Sam folder jest oczywiście specjalnie ukryty, zaś dostęp do niego uzyskamy dopiero z poziomu menu. Dla zapewnienia większej prywatności, aplikacja nie będzie nas również powiadamiała o pojawieniu się w nim nowej wiadomości.

W tym momencie usługę zabezpiecza hasło takie samo jak do telefonu. Firma zapewnia jednak, że niebawem będzie można utworzyć oddzielne hasło. Producent planuje również zwiększenie funkcjonalności nowej opcji, umożliwiając korzystanie z niej także na urządzeniach towarzyszących.

You may also like...