Samsung przygotowuje lokalizatory Galaxy Smart Tags

Samsung pracuje nad własnymi lokalizatorami, które ułatwią odnajdywanie różnych przedmiotów. Nowe urządzenie może nazywać się Galaxy Smart Tags.

Ludzka pamięć bywa zawodna i często zdarza się nam zapomnieć, gdzie zostawiliśmy jakiś ważny przedmiot. Jego odnalezienie może przysporzyć wiele nerwów, zwłaszcza jeśli są to kluczyki do auta, a my musimy właśnie odwieźć dzieci do przedszkola lub szkoły.

Na szczęście od paru lat w sprzedaży dostępne są lokalizatory Tile, które znacznie ułatwiają odnalezienie zguby. Niewielkie urządzenia przyczepione do kluczyków, torebki lub innego przedmiotu, umożliwiają łatwe odnalezienie zagubione własności.

Przez dłuższy czas Tile było najpopularniejszym gadżetem tego typu, ale ciągle pojawiają się nowe. Od pewnego czasu mówi się, że nad podobną technologią pracuje Apple, a będzie się ona nazywała AirTags. Teraz jednak pojawiły się doniesienia sugerujące iż Samsung również chce mieć coś takiego w swej ofercie.

Indonezyjskie biuro certyfikatów telekomunikacyjnych otrzymało od Samsunga wniosek dotyczący certyfikatu na urządzenie o nazwie Galaxy Smart Tags. Nie znamy oczywiście żadnych konkretów dotyczących tego sprzętu, ale wniosek może mieć związek z lokalizatorem. Nie możemy jednak stwierdzić, czy będzie to zwykły rywal dla Apple AirTags, czy też produkt oferujący większe możliwości.

Miejmy nadzieję, że jakieś konkrety poznamy już podczas styczniowych targów CES o ile rzecz jasna odbędą się.

Galaxy Smart Tags

Źródło

You may also like...