Szwedzka firma stworzyła rower z kapsułek po kawie

Szwedzkie przedsiębiorstwo Vélosophy zaprezentowało nietypowy rower. Jednoślad wykonano ze zużytych kapsułek używanych w ekspresach do kawy.

Moda na ekologiczne rowery staje się coraz popularniejsza. Zwykle jednak jako budulec do konstrukcji ramy oraz akcesoriów stosuje się różnego rodzaju drewno lub bambus. Szwedzka firma Vélosophy pokazała jednak, że równie dobrze nadają się do tego zużyte kapsułki po kawie.

Tych jest zwykle pod dostatkiem, gdyż wiele osób bardzo chętnie kupuje ekspresy kapsułkowe, chwaląc sobie prostotę ich obsługi. Niestety sprawia to, że odpadów również powstaje coraz więcej i mogą szkodzić środowisku. Na szczęście okazuje się, że można wykorzystać je w bardzo ciekawy sposób.

Firma Vélosophy zgromadziła około 300 tys. zużytych kapsułek po kawie, które wykonane są z aluminium. Po przetopieniu metalu zyskała wystarczającą ilość materiału do wykonania 1000 rowerów, które sprzedaje na swej stronie internetowej. Z przetworzonego aluminium powstały jednak tylko ramy, które niczym nie różnią się od tych produkowanych seryjnie. Natomiast cały osprzęt, taki jak 5-biegowe przerzutki Shiumano oraz hamulce tarczowe, powstały już z tradycyjnych materiałów. Rowery wyposażono dodatkowo w koszyki wykonane ze skandynawskich dębów, w których znajdują się również dwa uchwyty na kawę.

Taki ekologiczny rower możemy kupić na stronie firmy za kwotę 1290 euro. Nie jest to tanio, ale dzięki temu możemy powiedzieć, że dbamy o środowisko naturalne.

rower

Źródło

You may also like...