Google Pay coś ściemnia. Aplikacja dostała tryb Dark Mode

Google Pay jest kolejną aplikacją amerykańskiego koncernu, która otrzymała tryb Dark Mode. Firma właśnie rozpoczęła jego dystrybucję.

Choć Google zapewniło, że Android 10 standardowo zaoferuje swym użytkownikom tryb Dark Mode, to firma już teraz wprowadza go do swych poszczególnych aplikacji. W kwietniu nowy tryb otrzymała przeglądarka Chrome, w maju pojawił się w Kalendarzu, natomiast w czerwcu dostał go Gmail.

Koncern z Mountain View teraz wzbogacił o nowy tryb aplikację Goole Pay służącą do obsługi mobilnych płatności. Nowy tryb pojawił się w wersji 2.96.264233179, dostępnej w Google Play Store, lecz na razie nie jest dostępny dla wszystkich. Póki co może z niego korzystać tylko niewielka liczba osób i reszta będzie musiała chwilę na niego poczekać.

Jeśli uda się Wam zaktualizować aplikację, wówczas będziecie mogli włączyć Dark Mode w dowolnym momencie. Aktywuje się on również automatycznie, kiedy bateria telefonu będzie bliska wyczerpania, by w ten sposób wydłużyć czas działania sprzętu. Aby jednak skorzystać z nowej funkcji musicie posiadać system Android 9 Pie lub betę Androida 10.

Jak dokładnie wygląda nowy tryb w Google Pay, możecie zobaczyć na screenach zaprezentowanych przez witrynę AndroidPolice. Widać na nich, że w porównaniu do tego co Google udostępniło użytkownikom w marcu, tym razem czarny jest cały interfejs aplikacji. Według mnie jest więc bardziej czytelny, a przy tym prezentuje się dużo schludniej. A jak Wam się podoba?

Google Pay

Źródło

You may also like...