Kolejne aplikacje Google dostają Dark Mode. Właśnie otrzymał ją Kalendarz

Google kontynuuje wzbogacanie swych aplikacji o Dark Mode. Po kalkulatorze i kontaktach, tym razem ciemny motyw dostał również firmowy Kalendarz.

Systemowy Dark Mode będziemy wprowadzony dopiero w systemie Android Q, ale Google nie chce, by klienci czekali tak długo. Koncern stopniowo wprowadza więc ciemny motyw do kolejnych swych aplikacji. Otrzymały go już m.in., Wiadomości, Kalkulator i Kontakty, a teraz przyszła pora na Kalendarz oraz Google Keep.

Firma właśnie rozpoczęła dystrybucję aktualizacji wprowadzającej ciemny motyw do wspomnianych aplikacji. Koncern zapewnia, że cały proces potrwa około 15 dni, po których wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z nowych opcji. Musicie więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości, gdyż niebawem każdy ją dostanie.

W przypadku Kalendarza konieczne jest posiadanie urządzenia z systemem w wersji co najmniej Android 7.0 Nougat. Natomiast ciemny motyw w Google Keep będzie działać na znacznie starszym sprzęcie, wyposażonym w Androida 5.0 Lollipop. To wymóg konieczny, gdyż w przypadku wypadku ciemny motyw będzie niedostępny.

Tryb Dark Mode opracowano po to, by zapewnić użytkownikowi wygodę pracy z aplikacjami po zmroku. Ciemny motyw ze względu na kolorystykę znacznie mniej męczy nasze oczy, a przy tym prezentuje się zdecydowanie ładniej. Dodatkowo zmniejsza zużycie energii, choć to ostanie działa jednak głównie w przypadku wyświetlaczy OLED.

Dark Mode

Źródło: Googleblog.com

You may also like...