YouTube Music otrzymało oczekiwaną od dawna funkcję sortowania

YouTube Music wreszcie dostało od dawna oczekiwaną funkcję sortowania albumów oraz playlist. Mogą już z niej korzystać użytkownicy smartfonów z Androidem oraz iOS.

Aplikacja YouTube Music pod względem funkcjonalności znacznie odstaje od konkurencji. Oferuje bowiem bardzo podstawowe opcje odtwarzania muzyki, co zdecydowanie obniża jej funkcjonalność. Na szczęście Google zaczyna wreszcie zauważać, że jego produkt nie jest zbyt użyteczny i pracuje nad zmianą tego stanu rzeczy.

Użytkownicy Androida oraz iOS otrzymali właśnie zapowiedzianą w zeszłym roku funkcję sortowania albumów i playlist. Dzięki niej można teraz sortować utwory posiadane na playlistach. Użytkownik aplikacji ma do wyboru sortowanie alfabetyczne od A do Z lub też odwrotnie, czyli od Z do A. Standardowo sortowanie nadal odbywa się w kolejności dodawanych utworów, ale teraz można je dopasować do własnych preferencji. W ten sposób znalezienie poszukiwanego utworu lub wykonawcy stanie się znacznie łatwiejsze. Szczególnie jeśli posiadamy w naszej bibliotece setki lub tysiące piosenek, które zgromadziliśmy w czasie korzystania z serwisu.

Funkcja dostępna jest w najnowszej wersji aplikacji o numerze 3.29, którą możecie pobrać z Google Play Store oraz App Store. Chwilowo można z niej korzystać jednak tylko na smartfonach, gdyż nie jest dostępna w webowym kliencie.

YouTube Music

Źródło

You may also like...