Zaloguj się na swe konto Google, bo możesz je stracić

Jeżeli od dawna nie logowałeś się na swe konto Google, to lepiej szybko to zrób. Koncern poinformował bowiem o planach usunięcia części z nich, które od pewnego czasu pozostają nieaktywne.

Konto Google to bardzo przydatna rzecz, zapewniająca dostęp do wielu użytecznych usług. Jego posiadacze mogą nie tylko korzystać z portalu YouTube, publikując różnego rodzaju filmy, ale też przechowywać pliki w chmurze, wykorzystując Dysk Google. Nie wspominam już oczywiście o poczcie Gmail, a także usługach biurowych. Część użytkowników niebawem straci jednak własne konta, ponieważ Google zdecydowało się je usunąć.

Na firmowym blogu pojawiła się informacja o planach usunięcia nieaktywnych kont użytkowników, na które nie logowano się od dwóch lat. Realizacja tego planu rozpocznie się już w grudniu, natomiast nieco wcześniej firma zacznie wysyłać do użytkowników powiadomienia o zbliżającej się kasacji konta, aby mieli czas je zachować.

Filmy na YouTube zagrożone

Koncern wyjaśnił, że decyzję o skasowaniu nieaktywnych kont podjęto ze względów bezpieczeństwa. Są bowiem łakomym kąskiem dla cyberprzestępców, którzy mogą je łatwo przejąć. A następnie wykorzystać np., do dystrybucji spamu lub też różnego rodzaju oszustów.

Na szczęście w celu zachowania konta nie trzeba kontaktować się z Google. Wystarczy jedynie wykonać dowolne działanie z nim związane. Są to m.in. obejrzenie dowolnego film na YouTube po zalogowaniu, czy też zalogowanie się do dowolnej aplikacji za pośrednictwem wspominanego konta. Dodam, jeszcze że działania koncernu obejmują tylko konta prywatne, zaś biznesowe i szkolne są z nich wyłączone.

Teoretycznie usunięcie nieaktywnych kont nie powinno być problemem. Jeśli bowiem ktoś nie logował się przez dwa lata, to już raczej nie będzie z niego korzystał. Internauci jednak słusznie zauważają, że oznacza to również usunięcie przypisanych do niego filmów opublikowanych na YouTube. Tymczasem w serwisie znajduje się wiele treści, które wciąż są bardzo popularne. Mimo iż użytkownicy już dawno porzucili swe kanały i przestali je aktualizować.

konto Google
Źródło: Google

You may also like...