Znamy europejską cenę konsoli Logitecha; w komplecie darmowe gry

Logitech G Cloud to kolejna konsola przenośna, skierowana do fanów gier. Sprzęt za kilka dni pojawi się w Europie, a my znamy już jego oficjalną cenę.

W ostatnich latach oferta konsol przenośnych znacznie się poszerzyła i w sprzedaży pojawiło się wiele różnych modeli. Oprócz Steam Decka mamy m.in. Anbernic RG353P, czy też Razer Edge 5G. Tego typu sprzęt w swej ofercie postanowił posiadać również Logitech. Jesienią ubiegłego roku firma wprowadziła na amerykański rynek model Logitech G Cloud. Teraz przygotowuje europejską premierę.

Logitech G Cloud handheldem do chmury

Pod tą nazwą kryje się jednak sprzęt zupełnie inny od znanych nam handheldów. Jest to urządzenie przeznaczone do grania za pomocą streamingu. Korzystamy więc z usług umożliwiających streaming gier z naszego peceta lub internetowej chmury, takich jak GeForce Now, Xbox Game Pass oraz Steam Link.

Pod maską gadżetu pracuje znany ze smartfonów, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 720G, taktowany zegarem 2,3 GHz i dysponujący procesorem graficznym Adreno 618. Nie jest to więc żaden demon prędkości, choć w przypadku grania w chmurze moc obliczeniowa nie jest akurat priorytetem.

SoC połączono z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią rozszerzymy za pomocą slotu microSD. Za wyświetlanie obrazu odpowiada natomiast 7-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i 60 Hz odświeżaniu. Dotykowy ekran może pochwalić się jasnością 450 nitów.

Pecetowe gry w zasięgu ręki

Handheld posiada też stereofoniczne głośniki z inteligentnym wzmacniaczem zapewniającym wysoką jakość dźwięku. Natomiast dwa mikrofony z funkcją eliminowania echa oraz redukcją hałasu umożliwiają komunikację w grach. Mamy też 3.5 mm gniazdo słuchawkowe oraz port USB-C obsługujący słuchawki, jak również Bluetooth 5.1 z aptX. Połączenie z internetem zapewnia z kolei dwuzakresowe WiFi 2 x 2 MIMO IEEE 802.11a/b/g/n/ac, korzystające z częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Sprzęt działa pod kontrolą Androida 11.

Logitech G Cloud
Źródło: Logitech

Sprzedaż konsoli w Europie rozpocznie się już 22 maja. Wyceniono ją na 359 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje 1600 zł. Jeśli zamówienie złożymy do 22 czerwca, możemy liczyć na dodatkowe bonusy, które pozwolą zaoszczędzić nieco pieniędzy. Producent dodaje bowiem 6-miesięcy abonamentu Xbox Game Pass Ultimate oraz po 1 miesiącu NVIDIA GeForce NOW Priority i Shadow PC.

You may also like...