Huawei jesienią udostępni alternatywę dla Androida

Huawei ma awaryjny plan, w przypadku gdyby nie udało się odzyskać licencji na Androida. Koncern chce jesienią wprowadzić na rynek własny system operacyjny dla smartfonów.

Umieszczenie Huawei na czarnej liście firm, które nie mogą kupować amerykańskiego sprzętu i technologii, będzie wiązało się z utratą licencji na Androida. Oznacza to nie tylko brak aktualizacji systemowych. Ale też brak dostępu do najważniejszych funkcji tego systemu, czyli m.in., sklepu z aplikacjami.

Wprawdzie Donald Trump dał chińskiemu koncernowi dodatkowe 90 dni czasu, to po jego upływie firma będzie miała spory problem. Nie musi on jednak oznaczać tak dużych kłopotów jak można by sądzić.

Chińska firma już od dłuższego czasu przygotowywała się do takiej ewentualności. Od paru lat pracowała więc nad własnym systemem operacyjnym będącym alternatywą dla Androida. Prace nad tym projektem muszą być już na bardzo zaawansowanym etapie, gdyż według najnowszych doniesień, firma udostępni nowy system już tej jesieni. Są to informacje niemal pewne, gdyż taka deklaracja padła z ust jednego z dyrektorów koncernu Richarda Yu, podczas rozmowy w prywatnej grupie WeChat.

Niestety o nowym systemie nie wiemy na razie absolutnie nic. Ciężko więc powiedzieć, czy będzie to platforma oparta na Android Open Source Project, czy też coś całkowicie nowego. Istnieje więc zbyt wiele niewiadomych, aby już teraz można było określić przyszłość amerykańskiego koncernu na rynku urządzeń mobilnych.

Musimy więc poczekać kilka miesięcy i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja.

Huawei

Źródło: Engadget.com

You may also like...