Amerykańscy listonosze dostarczą przesyłki autonomicznymi pojazdami

Amerykańska Poczta nawiązała współpracę z firmę TuSimple. W ramach programu pilotażowego, będzie dostarczała przesyłki za pomocą autonomicznych pojazdów.

Przyszłość autonomicznych samochodów to nie tylko transport ludzi. Pojazdy poruszające się bez kierowców, będą w przyszłości stanowiły trzon logistyki wielu firm. A mogą z nich korzystać również listonosze dostarczający przesyłki. Poczta jak wiadomo transportowana jest pomiędzy miastami za pomocą samochodów ciężarowych. Wykorzystanie autonomicznych pojazdów nie tylko usprawni dostarczanie przesyłek, ale też obniży koszty działalności.

Dlatego też amerykańska poczta United States Postal Service, nawiązała współpracę z firmą TuSimple, w ramach której testowane będą autonomiczne pojazdy. W planach jest dwutygodniowy sprawdzian, podczas którego poczta będzie transportowana za pomocą samojeżdżacych ciężarówek.

Test zakłada co najmniej pięć kursów pomiędzy centrami dystrybucji zlokalizowanymi w Phoenix w Arizonie oraz Dallas w stanie Teksas. Dzieli je dystans około 1600 km, a przejazdy będą odbywały się również nocą. Choć ciężarówki będą poruszały się całkowicie samodzielnie, to firma nie zostawi ich bez bez nadzoru. W kabinie każdej z nich znajdzie się kierowca oraz inżynier firmy, którzy w razie problemów przejmą kontrolę nad pojazdem.

W teście wezmą udział ciężarówki Navistar, które TuSimple wyposażyło we własną technologię. Każde auto posiada więc dziewięć kamer, które w połączeniu z LIDAR’ami, będą obserwowały otoczenie. Gromadzone przez nich dane, umożliwią komputerom sterowanie pojazdem.

Test pozwoli ocenić działanie nowej technologii oraz jej przydatność w pracy urzędu pocztowego.

autonomicznych pojazdów

Źródło: Reuters.com

You may also like...