Mobilny dział Sony porzuca kolejne rynki

Sony potwierdziło wyjście z kolejnych rynków, na których nie będzie już oferowało smartfonów. Firma skupi się teraz głównie na Europie oraz Japonii.

Sony już od dłuższego czasu jest tylko cieniem swej dawnej potęgi. Jeszcze kilka lat temu japoński koncern dominował na rynku urządzeń mobilnych, a praktycznie każdy chciał mieć jego sprzęt. Klientów przyciągało bowiem nie tylko wyposażenie, ale też oferowana funkcjonalność.

To jednak należy już do przeszłości. Obecnie Sony sprzedaje mniej smartfonów od niewielkich chińskich firm, gdyż jej produkty praktycznie nie wzbudzają już zainteresowania. Japoński gigant zaczyna więc wycofywać się z kolejnych rynków, próbując ograniczyć straty. Firma porzuciła już m.in., Stany Zjednoczone i nie jest też zainteresowana Rosją oraz Chinami.

To jednak nie wszystkie rynki, które planuje w najbliższym czasie porzucić. Z opublikowanej właśnie mapki wynika, że koncern porzuci m.in., Afrykę, Indie, Australie, Południowo-wschodnią Azję, Środkowy Wschód, a nawet Kanadę. Już niebawem jej produkty będzie można kupić głownie w Europie, Japonii, Hong Kongu oraz Tajwanie. To właśnie na tych rynkach planuje się w przyszłości skupić.

Oczywiście konsumenci na porzuconych rynkach, w sklepach online nadal będą mogli kupić smartfony Sony Xperia. Nie będzie to jednak dystrybucja oficjalna, więc mogą pojawić się problemy z wyegzekwowaniem warunków gwarancji. Warto więc wcześniej dobrze się zastanowić czy na pewno chcemy posiadać sprzęt japońskiego producenta.

Sony

Źródło: Xperiablog.net

You may also like...