Adobe Premiere Rush trafiło wreszcie na Androida

Na Androida pojawiło się wreszcie rozbudowane narzędzie do edycji wideo jakim jest Adobe Premiere Rush. Na razie dostępne jest tylko na kilka modeli smartfonów.

Gdy w październiku zeszłego roku debiutowało na rynku Adobe Premiere Rush, nie wiedzieć czemu program nie trafił na Androida. Producent wówczas zapewnił, że najpopularniejsza mobilna platforma również dostanie jego oprogramowanie, ale dopiero w 2019 roku.

Firma dotrzymała obietnicy i program wreszcie pojawił się na Androida, lecz niestety nie dla wszystkich. Jest bowiem kompatybilny tylko z określonymi modelami smartfonów, pochodzącymi od Samsunga, Google i OnePlus.

Uruchomimy go więc wyłącznie na takich urządzeniach jak Galaxy S10, S10e oraz S10+, Galaxy S9/S9+ oraz Galaxy Note 8/Note 8. Będzie też działał na modelach Pixel 2/2XL, Pixel 3/3XL oraz na OnePlus 6T. Oczywiście nie myślcie, że oprogramowanie ograniczy się tylko do powyższych modeli. To jedynie początek i z czasem lista kompatybilnych urządzeń powinna znacznie wzrosnąć.

Adobe Premiere Rush to zaawansowane narzędzie do edycji wideo, które zaspokoi potrzeby zarówno mniej, jak i bardziej wymagających użytkowników. Oferuje bowiem takie same narzędzia jakie znajdziemy w Premiere Pro, jednak są one znacznie wygodniejsze w użyciu. Możemy więc przeprowadzić prostą edycję nagranego filmu, jak również pójść na całość i wzbogacić go o masę dodatkowych efektów.

Musimy jednak pamiętać, że program nie jest darmowy. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości musimy płacić 9,99 dolarów miesięcznego abonamentu. Darmowa użytkownikom realizację tylko trzech projektów. Aplikację możecie pobrać bezpośrednio z Google Play Store.

Adobe Premiere Rush

Źródło: Play.google.com

You may also like...