Nowy dron Parrot Anafi sprawdzi się w poszukiwaniach osób zaginionych

Francuska firma Parrot zaprezentowała nowego drona do zastosowań profesjonalnych. Model Anafi Thermal posiada wbudowaną kamerę termowizyjną, więc jest doskonałym narzędziem do poszukiwania osób zaginionych.

Drony to nie tylko zabawki, które zapewnią zabawę dzieciom i młodzieży. Gadżety te mają znacznie więcej zastosowań, gdyż mogą patrolować ulice, wyszukują pożary w lasach, a także pomagają rolnikom doglądać plonów. Niektóre modele mogą natomiast przydać się podczas poszukiwań osób zaginionych i do takich zastosowań możemy wykorzystać najnowszy model firmy Parrot.

Nowy Anafi Thermal, oprócz standardowej kamery 4K posiada również termowizyjną kamerę FLIR. Nowy model jest przy tym nieco lżejszy od swego poprzednika, zaś trzy baterie dostępne w zestawie, wystarczają łącznie na ponad godzinę lotu.

Dzięki kamerze termowizyjnej, urządzenie nie tylko nadaje się do akcji poszukiwawczych, ale też świetnie sprawdza się w zastosowaniach biznesowych. Kamera pozwala bowiem obserwować utratę ciepła, więc drona mogą wykorzystywać firmy zajmujące się ocieplaniem budynków. Wykrywanie ciepła pozwala zmienić drona w latającego strażnika, który pokaże intruzów zbliżających się nocą do naszej posiadłości.

Oczywiście gdy nie chcemy korzystać z kamery termowizyjnej, możemy wykorzystać standardową kamerę. Zainstalowany na gimbalu sprzęt ma 21 MP rozdzielczość, 3-krotny zoom cyfrowy oraz zakres ruchu 90 stopni w poziomie i pionie. Obraz może być transmitowany na żywo do kontrolera Parrot Skycontroller 3.

Anafi Thermal będzie dostępny w sprzedaży już od przyszłego miesiąca, a jego cena zaczyna się od 1900 dolarów.

Anafi Thermal

Anafi Thermal

Źródło: Parrot.com

You may also like...