Opera zaczyna chronić prywatność użytkowników Androida przy pomocy VPN

Opera rozpoczyna właśnie beta testy funkcji VPN, którą otrzyma przeglądarka pod Androida. Aplikacja będzie wówczas chroniła prywatność użytkowników korzystających z globalnej sieci.

W dzisiejszych czasach korzystanie ze smartfonów nie jest szczególnie bezpieczne. Na naszą prywatność czyhają bowiem nie tylko aplikacje mobilne, ale też spreparowane witryny śledzące aktywność w sieci. Coraz więcej osób korzysta więc z tzw. VPN’a, który zapewnia anonimowość korzystania z internetu.

VPN’y dostępne są jako zewnętrzne aplikacje, ale czasem wbudowane są także w oprogramowanie użytkowe, takie jak przeglądarki. Opera testuje właśnie przeglądarkę pod Androida, która posiada zintegrowany VPN. Dzięki użytkownik przeglądarki nie będzie musiał instalować dodatkowych programów. Łatwiej też ochroni się przed inwigilacją oraz ominie różnego rodzaju blokady regionalne.

Obsługa nowej funkcji przeglądarki jest bardzo prosta, co ucieszy laików, którzy nie do końca radzą sobie z obsługą tego typu narzędzi. Wystarczy ją włączyć i to praktycznie wszystko co należy zrobić, gdyż będzie działać na standardowych, optymalnych ustawieniach. Oczywiście możemy też wybrać naszą wirtualną lokalizację, którą może być Europa, Ameryka lub Azja. VPN zamaskuje nasz adres IP, więc szpiegujące nas witryny nie będą wiedzieć skąd pochodzimy, ani nawet z jakiego urządzenia korzystamy.

Jeśli chcecie wypróbować nową funkcję przeglądarki Opera, to zapraszam do Google Play Store, gdzie znajdziecie jej wersję beta.

Opera

Źródło: Play.google.com

You may also like...