Sony Xperia XA3 zaskoczy nas niezwykłymi proporcjami wyświetlacza

Wyświetlacze w smartfonach mają zwykle proporcje 18:9. W najnowszym smartfonie Sony Xperia XA3 będą one jednak zupełnie inne i wyniosą aż 21:9.

W dzisiejszych czasach by smartfon wzbudzał zainteresowanie klientów, musi oferować coś czego nie posiadają rywale. Stąd też dziury w wyświetlaczach pod przednie kamery, wbudowane czytniki odcisków palców oraz zwiększanie liczby głównych aparatów. Sony, które ostatnio nienajlepiej radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych, także chce by jej sprzęt wyróżniał się z tłumu. Zamierza więc całkowicie zmienić proporcje wyświetlacza w nadchodzącym modelu Sony Xperia XA3.

Większość smartfonów dostępnych w sprzedaży ma standardowe proporcje wyświetlacza, które wynoszą 18:9. Ostatnio jednak producenci nieco je zmieniają i pojawia się coraz więcej modeli z proporcjami 18.5:9 oraz 19:9. Tego typu ekrany są łatwiejsze do obsługi jedną dłonią, a przy tym nieźle nadają się do grania oraz oglądania filmów.

Japońska firma planuje jednak pod tym względem mocno się wyróżniać i dlatego jej Sony Xperia XA3, dostanie wyświetlacz 21:9. Będzie to ekran pozbawiony notcha, ponieważ producent nie jest ich fanem, podobnie jak otworów wycinanych pod przednie kamery.

Dokładne szczegóły techniczne wyświetlacza nie są znane. Doniesienia mówią jednak o 5,9-calach oraz rozdzielczości 2560×1080 pikseli. Smartfon miałby również otrzymać podwójną kamerę tylną z 23 MP + 8 MP sensorem i podwójną lampą LED. Będzie też oferował stereofoniczne głośniki oraz gniazdo USB-C służące do ładowania oraz transmisji danych. Na bocznej krawędzi, podobnie jak w innych urządzeniach tego producenta, znajdzie się natomiast czytnik odcisków palców.

Pod jego maską pracować ma Snapdragon 660, wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Nie będzie to więc model flagowy, a raczej sprzęt ze średniej półki. Zasilany ma być natomiast przez baterię o pojemności 3500 mAh.

Sony Xperia XA3 może pojawić się podczas targów MWC 2019, a wówczas poznamy wszystkie jego szczegóły techniczne.

Sony Xperia XA3

Sony Xperia XA3

Źródło: Winfuture.de

You may also like...