Bug w Adobe Premiere mógł uszkodzić głośniki w MacBookach Pro

Użytkownicy MacBooka Pro skarżą się, że Adobe Premiere fizycznie uszkodziło głośniki w ich sprzęcie. Przyczyną jest bug w oprogramowaniu.

Oprogramowanie użytkowe to tysiące linii kodu, w których bardzo łatwo przeczyć błąd. Gdy takowy się pojawi, wówczas nasz program zaczyna nieprawidłowo funkcjonować, co objawia się m.in., zawieszaniem lub restartami komputera. Na szczęście rzadko kiedy błędy w oprogramowaniu prowadzą do fizycznego uszkodzenia sprzętu. A wygląda na to, że taka sytuacja dotknęła użytkowników profesjonalnego programu Adobe Premiere.

Na oficjalnym forum Adobe Premiere CC pojawiły się wpisy posiadaczy MacBooków Pro, skarżących się na permanentne uszkodzenie wbudowanych w komputer głośników. Jeden z autorów wpisów twierdzi, że pewnego dnia pracował nad jednym z projektów, wykorzystując swój dwumiesięczny sprzęt. Natężenie dźwięku ustawione było na około 50 procent, gdy nagle komputer zaczął wydawać z siebie bardzo głośny i piskliwy hałas. Gdy wreszcie udało mu się opanować sytuację, głośniki nie dawały oznak życia. Po restarcie komputera okazało się, że wyzionęły ducha.

Podobne sytuacje przewijają się we wpisach innych użytkowników, których na ten moment jest już ponad kilkadziesiąt. Wielu z nich twierdzi, że nagle pojawił się głośny dźwięk, który najwyraźniej spowodował fizyczne uszkodzenie głośników.

Na szczęście problem nie wydaje się być powszechny i dotknął tylko niewielką liczbę użytkowników. Nie wiadomo jednak jak producent oprogramowania zamierza go rozwiązać. Na razie firma nie wydała w tej sprawie żadnego oświadczenia.

Adobe Premiere

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...