Apex Legends ma szansę na wersję mobilną. Będzie konkurowało z Fortnite

Wydana w tym tygodniu gra Apex Legends stworzona przez Respawn Entertainment, ma szansę na wersję mobilną. Tytuł mógłby rywalizować z niezwykle popularnym Fortnite.

Na początku bieżącego tygodnia, Respawn Entertainment wprowadziło na rynek nową grę Apex Legends. Produkcja należąca do gatunku Battle Royale osadzona w uniwersum serii Titanfall, błyskawicznie zdobywa popularność. W ciągu zaledwie ośmiu godzin od premiery zagrało w nią ponad milion osób.

Electronic Arts zamierza więc kuć żelazo póki gorące. Podczas spotkania dla inwestorów wspomina więc o wersji mobilnej, a także potwierdza plany umożliwienia wspólnej zabawy posiadaczom różnych platform. Funkcja cross-play jest już pewna, gdyż zapowiedział ją oficjalnie dyrektor generalny EA Andrew Wilson. Wspomniana opcja umożliwi wspólną zabawę użytkownikom wszystkich platform, na które dostępna jest gra, czyli pecetów i konsol. To stosunkowo rzadka możliwość, która wymaga od twórców wiele pracy, więc posiada ją niewiele tytułów.

Znacznie ciekawsza jest jednak wzmianka o wersji mobilnej. Na razie nie podano żadnych konkretów, ale oczywistym jest, że Electronic Arts chciałoby w ten sposób rywalizować z Fortnite oraz PUBG. Dzięki funkcji cross-play mogłoby się to udać i przy odpowiednim wsparciu twórców, mielibyśmy kolejnego popularnego przedstawiciela gatunku Battle Royale.

Apex Legends

Źródło: Fool.com

You may also like...