Apex Legends w krótkim czasie przyciągnęło ogromną liczbę graczy

Gra Apex Legends stworzona przez twórców serii Titanfall, osiągnęła oszałamiający sukces. W ciągu 8 godzin od premiery, zalogowało się do niej ponad milion osób.

Studio Respawn, odpowiedzialne za popularną serię Titanfall zrobiło graczom miłą niespodziankę i wprowadziło na rynek nową grę osadzoną w tym uniwersum. Tytuł nazywa się Apex Legends i należy do popularnego ostatnio gatunku Battle Royale, do którego zaliczymy PUBG oraz Fortnite.

Tytuł wydany na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, osiągnął oszałamiający sukces. W ciągu zaledwie ośmiu godzin od rynkowej premiery, zagrało w niego ponad milion osób. Niewątpliwie duży udział w sukcesie gry ma fakt, iż jest w modelu free-to-play, a więc każdy może ją pobrać całkowicie za darmo. Drugim jej atutem jest oczywiście gatunek Battle Royale, który jest obecnie niezwykle popularny.

Oczywiście kluczowym pytaniem jest to, jak będzie wyglądała popularność Apex Legends w dłuższej perspektywie czasu. W rozwoju gry pomóc może wprawdzie fakt, iż osadzono ją w uniwersum popularnego Titanfall. Jednakże brak Tytanów może nieco obniżać jej atrakcyjność.

Dodam, że udział w zabawie bierze maksymalnie 60 osób podzielonych na 3-osobowe zespoły. Zwycięzcą jest ta drużyna, która jako ostatnia pozostanie na mapie, eliminując uprzednio wszystkich przeciwników. Tytuł posiada również tzw. Battle Passes, czyli specjalne sezonowe przepustki oferowane za gotówkę, które prawdopodobnie będą głównym źródłem dochodu autorów gry.

Apex Legends

Źródło: Twitter.com

You may also like...