Pracownik Apple aresztowany pod zarzutem kradzieży tajemnic handlowych

Media donoszą o aresztowaniu byłego inżyniera Apple Jizhong Chena. Mężczyzna próbował ukraść tajemnice handlowe firmy, dotyczące autonomicznego samochodu.

Apple od pewnego czasu pracuje w dużej tajemnicy nad projektem autonomicznego samochodu. Oficjalnie niewiele na ten temat wiadomo, ale jak widać projekt interesuje nie tylko fanów marki, lecz również konkurencję. Ta ostatnia tak bardzo chciała dowiedzieć się na jakim etapie prac jest amerykański koncern, że zatrudniła szpiega przemysłowego, by wykradł tajemnice handlowe.

NBC Bay Area potwierdza, że FBI dokonało właśnie zatrzymania Jizhong Chena, byłego inżyniera koncernu Apple. Postawiono mu zarzuty próby kradzieży tajemnic handlowych oraz przekazania ich konkurencji. Podejrzeń wobec inżyniera nabrano, gdy inny z pracowników zauważył, iż Chen fotografuje stanowiska pracy.

Rewizja dokonana przez ochronę ujawniła na jego komputerze kilka tysięcy plików zawierających intelektualną własność Apple. Wśród nich były m.in., instrukcje, schematy oraz diagramy. Po bliższym przyjrzeniu się inżynierowi ustalono, że Chen podjął pracę w chińskim koncernie motoryzacyjnym, będącym bezpośrednim konkurentem Apple.

Nie jest to pierwszy przypadek gdy chińskie firmy próbowały skraść tajemnice handlowe Apple. W lipcu zeszłego roku inny z byłych pracowników koncernu został aresztowany za kradzież informacji, także powiązanych z projektem autonomicznego auta. Najwyraźniej wiele firm uważa, że technologiczny koncern może wpaść na przełomowe rozwiązania. Dlatego podejmowane są próby ich kradzieży.

autonomicznego samochodu

Źródło: Cultofmac.com

You may also like...