iFixit wciąż oferuje tanią wymianę baterii w iPhonie

iFixit nie zamierza rezygnować ze sprzedaży tanich zestawów do wymiany baterii w iPhonie. Firma nadal będzie je oferowała po 30 dolarów.

Po tym jak rozpętała się afera z celowym spowalnianiem wydajności smartfonów, Apple uruchomiło program taniej wymiany baterii. Zamiast standardowych 79 dolarów, płacili za wymianę akumulatora na nowy jedynie 29 dolarów.

Program okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż skorzystało z niego aż 11 mln osób. Koncern prawdopodobnie nie zdawał sobie nawet sprawy z tego jak wielkie będzie zainteresowanie nowym pomysłem, a także, że może on przynieść mu spore straty. Okazało się bowiem, że klienci woleli wymienić samą baterię zamiast całego telefonu, co odbiło się na sprzedaży nowych urządzeń.

Program amerykańskiego koncernu zakończył się w zeszłym roku. Ale to nie oznacza, że posiadacze iPhone’ów nie mają już możliwości ograniczenia kosztów wymiany zużytej baterii. Taką możliwość nadal oferuje im bowiem iFixt, które od lat pomaga nam samodzielnie naprawiać sprzęt mobilny. Firma równocześnie z Apple obniżyła cenę akumulatora do 30 dolarów, ale właśnie potwierdziła, że na razie nie zamierza jej zmieniać. Dotychczasowa cena będzie obowiązywała przez cały bieżący rok.

Dodam, że za 30 dolarów dostaniemy cały pakiet służący do wymiany baterii, a więc oprócz akumulatora również narzędzia pozwalające go zastąpić. Co ważne, zestawy są dostępne także dla starszych modeli, takich jak iPhone 4s, 5, 5s i 5c. Ale można je zakupić również dla iPhone’a 8 Plus.

Jeśli więc posiadacie któryś ze starszych iPhone’ów, a telefon wciąż zaspokaja Wasze potrzeby, to wymiana baterii pozwoli jeszcze długo z niego korzystać.

iFixit

Źródło: ifixit.org

You may also like...