Xiaomi Pocophone F1 nie zachwyci nas jakością zdjęć

Specjaliści z DxOMark wzięli na warsztat Xiaomi Pocophone F1, by przetestować jego aparaty. Smartfon zdobył niezbyt wysoką notę 91 punktów.

Wprowadzony na rynek w zeszłym roku smartfon Xiaomi Pocophone F1, szybko zdobył dużą popularność. Klienci chętnie go kupują nie tylko ze względu na niezłe wyposażenie, ale też bardzo przystępną cenę. Raczej nie będą go jednak kupować ze względu na jakość zdjęć i filmów. Z testu DxOMark wynika, że pod tym względem sprzęt nie zachwyca.

Specjaliści przetestowali nowy telefon, przyznając mu łącznie 91 punktów, skupiając się na sprawdzianie podwójnego aparatu z 12 MP + 5 MP sensorami. Nie są to parametry z najwyższej półki, ale wystarczają dla zapewnienia przyzwoitej jakości zdjęć. Specjaliści docenili przede wszystkim autofokus, który dobrze sobie radzi zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów. Dwutonowa lampa błyskowa również zapewnia odpowiedni balans bieli oraz szczegółów. Jest przy tym bardzo przydatna, ponieważ smartfon ma problemy ze zdjęciami przy słabym świetle.

Niezła jest również ekspozycja, choć HDR mogłoby być nieco lepsza. Atutem jest niezła stabilizacja obrazu, która przydaje się także podczas nagrywania filmów. Gorzej jest w przypadku zoomu, który w tym modelu oferuje 2-krotne cyfrowe przybliżenie obrazu. To powoduje utratę detali zdjęcia oraz artefakty wokół kontrastujących krawędzi. Efekt bokeh również pozostawia nieco do życzenia, gdyż pojawiają się błędy związane z percepcją głębi. To sprawia, że na zdjęciach niektóre fragmenty tła nie są rozmazane oraz pojawiają się artefakty w bardziej złożonych obszarach.

Z wynikiem 91 punktów Xiaomi Pocophone F1 nie załapał się do Top 20, ale pamiętajmy, że jest to model z niskiej półki. Nie należy więc oczekiwać po nim cudów.

Xiaomi Pocophone F1

Źródło: Dxomark.com

You may also like...