Google Maps pomoże oszczędzać paliwo podczas jazdy

Google pracuje nad zmianami, które spodobają się oszczędnym kierowcom. Google Maps dostanie nowy algorytm obliczania tras, dzięki któremu pomoże oszczędzać paliwo.

Ceny paliwa rosną z dnia na dzień, więc wielu kierowców szuka sposobów pozwalających zużywać go podczas jazdy jak najmniej. Z pomocą przychodzi więc koncern Google. Planuje wprowadzenie do Google Maps kilku zmian, mających na celu obniżenie spalania w czasie podróży.

Według doniesień serwisu Autoevolution, koncern pracuje nad zupełnie nowymi algorytmami obliczania tras. Zamiast domyślnego podawania kierowcom trasy, która najszybciej doprowadzi ich do celu podróży, aplikacja dostarczy im trasy najbardziej ekonomiczne.

Jeśli narzędzie uzna, że trasa najszybsza i najbardziej ekonomiczna mają ten sam prognozowany czas dotarcia na miejsce, wówczas wybierze tę najbardziej ekonomiczną. Naturalnie mapy nie będą zmuszały wszystkich do wyboru wyłącznie ekonomicznej trasy. To pozostanie nadal wyłącznie gestii użytkownika, który będzie mógł wybrać dotychczasowe rozwiązanie. Innymi słowy będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy chce oszczędzać paliwo. Czy też ekonomia ma dla niego drugorzędne znaczenie i po prostu chce dotrzeć na miejsce jak najszybciej.

Google na razie nie zdradza kiedy nowa funkcja pojawi się w aplikacji. Ale można założyć, że będzie to kwestia kilku miesięcy. Koncern uważa, że planowana zmiana pomoże zredukować ślad węglowy i umożliwi kierowcom dbanie o środowisko naturalne.

Google Maps

Źródło

You may also like...