Technics SL-100C budżetowym gramofonem początkujących audiofilów

Technics SL-100C to najnowszy gramofon dla audiofilów pragnących posłuchać muzyki na winylach, lecz dysponujących ograniczonym budżetem. Produkt będzie bardzo atrakcyjny cenowo.

Kilka lat temu do łask wróciły płyty winylowe, których popularność z roku na rok rośnie. Wiele osób woli je bowiem od cyfrowych nośników, gdyż zapewniają zdecydowanie lepsze, bardziej naturalne brzmienie, więc coraz więcej wytwórni wprowadza na rynek muzykę w tym formacie.

Słuchanie płyt winylowych wymaga jednak posiadania sporego budżetu, gdyż sam sprzęt nie należy do tanich. Ceny gramofonów mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych, a to już kwota leżąca poza zasięgiem przeciętnego melomana. Na szczęście producenci sprzętu audio zdają sobie sprawę z ograniczonych możliwości finansowych konsumentów i wprowadzają na rynek budżetowe gramofony.

Technics SL-100C

Takim też sprzętem jest zaprezentowany właśnie model Technics SL-100C. Jest to produkt posiadający niektóre funkcje znane z droższych modeli SL-100R oraz SL-1200, lecz będący znacznie od nich tańszym. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie znajdziemy tu wyposażenia obecnego w topowych urządzeniach, jak chociażby wewnętrznego przedwzmacniacza. Pozwoliło to jednak utrzymać cenę na przyzwoitym poziomie.

Adapter posiada więc bezpośredni pojedynczy napęd, połączony z dwuwarstwowym talerzem. Tylną jego powierzchnię pokryto gumą, co według producenta eliminuje przeskoki oraz niepożądany rezonans. Urządzenie ma także tę samą obrabianą maszynowo obudowę oraz kardanowe zawieszenie co seria SL-1200. Natomiast do tłumienia drgań służą guma oraz sprężyna.

Technics SL-100C

W uniwersalnym ramieniu o kształcie litery S znajduje się wkładka Audio-Technica AT-VM95C. Samo ramię ma funkcję automatycznego podnoszenia, które unosi wkładkę przy końcu płyty, chroniąc ją przed dodatkowym zużyciem.

Technics SL-100C na rynku brytyjskim i europejskim pojawi się już w lipcu w cenie 799 funtów.

Źródło

You may also like...