Google+ zniknie już 2 kwietnia zabierając ze sobą wszystkie treści

Jeśli korzystacie ze społecznościowego serwisu Google+, to czas już pomyśleć o zabraniu stamtąd ważnych zdjęć. 2 kwietnia usługa przestanie bowiem istnieć.

Parę lat temu Google postanowiło konkurować z Facebookiem i stworzyło własny serwis społecznościowy o nazwie Google+. Usługa nigdy nie stała się nawet w połowie tak popularna jak produkt Marka Zuckerberga i przez dłuższy czas praktycznie wegetowała. Koncern nie był bowiem w stanie przyciągnąć do swego serwisu nowych użytkowników, ponieważ usługa była zbyt mało atrakcyjna.

W zeszłym roku amerykańska firma postanowiła więc definitywnie rozstać się z serwisem. A przynajmniej jego konsumencką wersją, której oficjalne zamknięcie zaplanowano na 2 kwietnia. Warto więc zawczasu pomyśleć o skopiowaniu znajdujących się tam zdjęć, ponieważ już ich nie odzyskamy.

W tym dniu przestanie być dostępne konto Google Plus oraz wszystkie przypisane do niego strony. Utracimy też wszystkie zdjęcia, filmy oraz pliki, które na nich przechowywaliśmy. Od 4 lutego firma rozpocznie natomiast usuwanie komentarzy Google+, począwszy od Bloggera. Natomiast w przypadku innych stron, zaczną znikać od 7 marca.

Co ciekawe, usługa nadal będzie dostępna dla użytkowników G Suite, czyli przedsiębiorców.

Google+

Źródło: Google.com

You may also like...