Nowe funkcje w Google Photos na iOS. Użytkownicy mają większe możliwości edycji zdjęć.

Użytkownicy iOS dostali właśnie kolejną aktualizację Google Photos. Aplikacja oferuje teraz większe możliwości edycji zdjęć, łącznie z ustawianiem ostrości po jego wykonaniu.

Jeżeli posiadacie iPhone’a i korzystacie z aplikacji Google Photos, to z pewnością ucieszy Was informacja o pojawieniu się nowej aktualizacji. Udostępniona właśnie łatka rozszerza możliwości aplikacji, zwiększając jej funkcjonalność w zakresie edycji wykonanych fotografii.

Użytkownik tego narzędzia, w trybie portretowym może teraz ustawiać punkt, na którym skupia się ostrość. Nie trzeba więc skupiać jej na osobie znajdującej się na pierwszym planie, jak to ma miejsce zazwyczaj. Można bowiem ustawić ją na dalszy plan, co do tej pory było możliwe tylko w smartfonach z dwoma kamerami, gdzie druga soczewka umożliwia rejestrowanie głębi obrazu. Na takim sprzęcie można wówczas robić zdjęcie z tzw. efektem bokeh, czyli artystycznym rozmazywaniem tła.

Jest też kilka poziomów rozmazywania tła, by w ten sposób lepiej wyeksponować osobę na pierwszym planie. A dodatkowo mamy możliwość zmiany kolorystyki samego tła, co może być przydatne, gdy chcemy wykonać bardziej artystyczną fotografię. Jeżeli więc tylko zechcemy, możemy wyciągnąć cały kolor z tła, na którym znajduje się nasz obiekt. Wówczas fotografowana osoba pozostanie kolorowa, natomiast tło stanie się monochromatyczne, co zapewni bardzo interesujący efekt.

Jeśli chcecie skorzystać z nowych funkcji oferowanej przez Google Photos, to zaktualizowaną aplikację znajdziecie w App Store.

Google Photos

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...