HTC U może zniknąć z portfolio HTC. Kolejny model jest coraz mniej prawdopodobny

Z najnowszych przecieków wynika, że HTC może zrezygnować z dalszego rozwoju rodziny HTC U. W nowej strategii firmy nie ma miejsca dla modelu U13.

Rynek smartfonów zaczyna przeżywać stagnację, a wielu producentów musi mierzyć się z coraz większymi stratami przynoszonymi przez ich działy mobilne. Przykładem tego jest chociażby LG, dla którego produkcja smartfonów wciąż przynosi gigantyczne straty. W równie kiepskiej sytuacji jest firma HTC stojąca praktycznie na krawędzi bankructwa, która musiała niedawno zwolnić masę osób.

Tajwański koncern będący niegdyś poważnym graczem na rynku urządzeń mobilnych, dziś walczy o przetrwanie. Firma została zmuszona do kolejnej zmiany strategii biznesowej, co prawdopodobnie zaowocuje rezygnacją z wprowadzania na rynek kolejnych modeli z serii HTC U. Ostatnim urządzeniem z tej rodziny był HTC U12+, który wszedł do sprzedaży w maju. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że premiera U13 jest coraz mniej prawdopodobna. Firma chce bowiem skupić się bardziej na produkcji modeli ze średniej póki, które dają jej większą szansę na zysk

Na razie HTC utrzymuje się na powierzchni głównie dzięki zestawom VR, ale nie wiadomo na jak długo pomoże jej to pozostać w tym biznesie.

HTC U

Źródło: Phandroid.com

You may also like...