Galaxy A8s na pierwszych zdjęciach. Widać na nich nowy typ notcha

Na jednej ze stron pojawiły się nowe zdjęcia Galaxy A8s. To pierwszy smartfon Samsunga wyposażony w nowy typ notcha, który w nomenklaturze koncernu nazywa się Inifinity U.

Samsung dość długo wzbraniał się przed montowaniem w swych smartfonach notcha. Producentowi dotąd udawało się projektować swój sprzęt w taki sposób, by tego uniknąć. Moda na powiększanie wyświetlaczy, wymusiła jednak na koreańskim gigancie zmianę podejścia do tematu.

Podczas niedawnej konferencji SDC 2018, firma pokazała nowy typ wyświetlacza Infinity, oferujący trzy typy notcha. Są to: Infinity-U, Infinity-V oraz Infinity-O. Dwa pierwsze to typowy notch, w którym otwór ma kształt liter O oraz V i znajduje się na środku ekranu. Trzecia koncepcja to niewielkie wycięcie w kształcie litery O, znajdujące się w lewym górnym rogu wyświetlacza.

Koreański producent niebawem zamierza wykorzystać tę konstrukcję w nowych urządzeniach, a jednym z pierwszych będzie Galaxy A8s. W chińskim serwisie IT Home pojawiło się właśnie zdjęcie tego modelu, prezentujące przedni panel urządzenia. Widać na nim wyraźnie okrągłe wcięcie, zlokalizowane pośrodku wyświetlacza, co oznacza, że jest to technologia Infinity-U. Otwór prawdopodobne pomieści tylko przednią kamerę, gdyż jest zbyt mały, by dało się w nim zmieścić jeszcze czujnik oświetlenia. Samsung opracował jednak zupełnie nowy pomysł na automatyczną regulację jasności ekranu, którą wkrótce wykorzysta.

Galaxy A8s

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to Galaxy A8s będzie modelem ze średniej półki, wyposażonym w Snapdragona 670 lub 675. Dostanie ponadto 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci, jak również potrójną kamerę główną, zapewne taką jak w Galaxy A7 2018.

Nowy smartfon prawdopodobnie będzie oferowany tylko na chińskim rynku.

Galaxy A8s

Źródło: Ithome.com

You may also like...