Xiaomi Mix Fold2 kolejnym smartfonem z technologią Leica

Według najnowszych doniesień Mix Fold2 będzie kolejnym smartfonem Xiaomi z technologią Lecia. Pojawią się w nim te same rozwiązania co w modelu Xiaomi 12S.

Niemiecki producent aparatów fotograficznych Leica, coraz mocniej zaznacza swą obecność na rynku smartfonów. Firma nawiązała już współpracę z kilkoma markami, której efektem są jej rozwiązania umieszczane w sprzęcie mobilnym. Kolejnym urządzeniem, na którym znajdzie się logo niemieckiej marki będzie Xiaomi Mix Fold2.

Taka informacja pojawiła się w dokumentach sieciowego certyfikatu, przyznanej przez chińską agencję. Dowiadujemy się z nich, że sprzęt otrzyma 8-calowy ekran wewnętrzny w technologii LTPO, który będzie miał rozdzielczość 2,5K oraz 120 Hz odświeżanie. Technologia odświeżania ma być inteligentna i dostosowywać jego parametry do oglądanych treści.

Zewnętrzny wyświetlacz smartfonu będzie z kolei miał 6,5″ i również wspierać ma wysoką częstotliwość odświeżania obrazu. Z opublikowanych schematów wynika, że nie powinniśmy spodziewać się dużych zmian w stylistyce sprzętu, w porównaniu do poprzedniej generacji. Przednia kamera w zewnętrznym ekranie nadal znajduje się pośrodku, za to sam wyświetlacz wygląda na bardziej smukły. Tak przynajmniej to wygląda na zaprezentowanym poniżej schemacie smartfona.

Mix Fold2

Pod maską oprócz procesora Snapdragon 8+ Gen 1, znajdzie się natomiast 12 GB RAM oraz 512 GB lub 1 TB pamięci użytkowej.

Jeśli chodzi o aparaty, to w smartfonie znajdziemy te same rozwiązania, które zastosowano w Xiaomi 12S. Model ten oferuje dwie opcje jakości obrazu Leica Classic i Leica Vivid, a także odpowiednie filtry, dźwięk migawki aparatu itp. To wszystko trafi też do modelu Mix Fold2.

Składany smartfon będzie też jednym z kilku modeli, który otrzyma fabrycznie zainstalowaną nakładkę MIUI 13.

Źródło

You may also like...