Nowa funkcja Google Maps pozwoli uniknąć przerw w podróży i ochroni przed mandatem

Google Maps dostało funkcję zgłaszania wypadków oraz fotoradarów. Dzięki temu użytkownicy uchronią się przed mandatem oraz ułatwią sobie podróżowanie, unikając postojów po drodze.

Google Maps to świetna aplikacja nawigacyjna, jednak w porównaniu chociażby do Waze, jej funkcjonalność w pewnych aspektach jest znacznie gorsza. Wspomniane Waze opiera się bowiem przede wszystkim na społeczności użytkowników, którzy błyskawicznie zgłaszają różne zdarzenia drogowe. Dzięki temu kierowcy natychmiast dowiadują się, gdy na ich trasie zdarzy się wypadek i mogą odpowiednio wcześnie poszukać objazdu. Otrzymają też informacje o przenośnych fotoradarach, co chroni ich przed otrzymaniem mandatu.

Taką funkcjonalność otrzymała także nawigacja Google. Informują o tym użytkownicy Reddita ze Stanów Zjednoczonych, których część dostrzegła u siebie opcję zgłaszania wypadków i fotoradarów. Jest dostępna pod zupełnie nowymi ikonami, które możecie zobaczyć na poniższym screenie. Kliknięcie na którąś z nich automatycznie oznacza zdarzenie drogowe lub fotoradar, udostępniając wszystkim informację gdzie o ich lokalizacji. Na razie nie wszyscy mogą z niej korzystać, co sugeruje iż mogą to być testy lub funkcja będzie oferowana tylko na niektórych rynkach.

Nowa funkcja jest bardzo prosta w obsłudze i na razie ogranicza się tylko do tych dwóch opcji. Nie wiemy też póki co, czy Google nie planuje kolejnych funkcji. Wiemy natomiast, że inżynierowie amerykańskiego koncernu pracują nad tym pomysłem od zeszłego roku i zapewne niedługo udostępnią go wszystkim użytkownikom.

Google Maps

Źródło: Reddit.com

You may also like...