Przyszły smartfon Google może być podwójnie składany

Google również może pracować nad własnym składanym smartfonem. Sugeruje to najnowszy patent, przedstawiający różne pomysły na tego typu sprzęt.

Google oferuje nam nie tylko Androida, ale również smartfony, na których możemy z tego systemu korzystać. Wprawdzie oferta koncernu w tej materii nie jest za bogata, ale nie oznacza to, że firma nie śledzi najnowszych trendów w tym sektorze rynku.

Ostatnio szczególnie popularne zaczynają być urządzenia z elastycznymi ekranami i wygląda na to, że koncern również chce się pochwalić własnym składanym smartfonem. Witryna Patently Mobile natrafiła bowiem w sieci na patent, który pokazuje jak takie urządzenie mogłoby wyglądać.

Pierwszą z koncepcji jest sprzęt składany niczym portfel, którego wyświetlacz zgina się w połowie. Przypomina to nieco dawne telefony z klapką i wydaje się być bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

składanym smartfonem

składanym smartfonem

Druga jest jednak zdecydowanie ciekawsza, gdyż pokazuje urządzenie składane z trzech elementów. W ten sposób oferowałoby znacznie większą powierzchnię wyświetlacza, zaś po złożeniu zajmowało niewiele miejsca.

składanym smartfonem

Naturalnie mówimy tu na razie tylko o patencie, czyli jedynie zabezpieczeniu pomysłu. Przedstawiona koncepcja, wcale nie musi więc przekształcić się w gotowy produkt dostępny w sprzedaży.

Tym bardziej że, takie urządzenia wydają się być na razie dość ryzykowną technologią. Samsung niedawno ogłosił bowiem, że za darmo wymieni ekrany w Galaxy Fold. Testy wykazały bowiem, że częste zginanie i prostowanie wyświetlacza po jakimś czasie zwiększa ryzyko jego pęknięcia. Ekran zginaniu w dwóch miejscach, byłby nie tylko bardziej skomplikowany w produkcji, ale też mocniej narażony na uszkodzenie.

Źródło: Patentlymobile.com

You may also like...