Archos potwierdza smartfona z Windows Phone

Jeszcze do niedawna Windows Phone był niedocenianym systemem mobilnym, jednak kolejne raporty wskazujące na znaczny wzrost zainteresowania urządzeniami z tym systemem sprawiły, że następni producenci wyrażają chęć produkcji smartfonów weń wyposażonych.

Do tej pory sprzęt na Windows Phone produkowała przede wszystkim Nokia, oraz czasem HTC, jednak teraz dołączy do nich Archos, specjalizujący się przede wszystkim w tabletach.

Loric Poirier, pełniący obowiązki prezesa firmy potwierdził, że w planach jest pierwszy smartfon z Windows Phone 8. Poirier uważa, że rynek urządzeń z tym OS’em jest już na tyle dojrzały, że Archos może już na niego wejść. Oczywiście nie oznacza to, że firma nagle porzuci Androida, gdyż to właśnie z nim wciąż wiąże swą przyszłość, lecz nie zamierza się do niego ograniczać.

Tym bardziej, że Archos nie jest jedyną firmą wyrażającą zainteresowanie tym systemem. Własne smartfony z okienkami zapowiedziały już Alcatel oraz ZTE. A to oznacza, że przyszłość Windows Phone 8 rysuje się w jasnych barwach.

Źródło: Trustedreviews.com

You may also like...