Jako jedyny gra w Tekkena na pianinie

Mogłoby się wydawać, że pianino to instrument muzyczny, który nie na absolutnie nic wspólnego z grami wideo, a już na pewno nikt by o nim nie powiedział, że nadaje się do zabawy w Tekkena. Tymczasem Peter Oehler udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe.

Tekken, który niedawno obchodził 20-lecie swego istnienia to bez wątpienia najbardziej znana bijatyka na świecie. Mimo upływu lat cieszy się niesłabnącą popularnością ze strony graczy, przy czym niektórzy swe uwielbienie dla produkcji koncernu Namco, potrafią wyrażać w bardzo nietypowy sposób.

Peter Oehler to człowiek, który jako jedyny na świecie toczy pojedynki w Tekkenie nie przy pomocy typowego kontrolera, lecz używając standardowego pianina elektronicznego. Tego nie potrafiłby nawet legendarny Chuck Norris, tymczasem dla Petera nie sprawia to żadnego problemu.

Oczywiście wykorzystanie instrumentu muzycznego do zabawy grą wideo, nie było takie proste. Peter pracował nad tym pomysłem przez cały semestr, ale efekt jego wysiłków jest dość zaskakujący. Autor wyjaśnia w jaki sposób to wszystko funkcjonuje. Otóż pianino, wysyła sygnał Midi, który następnie jest przesyłany do kontrolera Arduino, gdzie zostaje przetłumaczony na sygnał zrozumiały dla konsoli. Technologia współpracuje zarówno z Xboksem 360, jak i PlayStation 3. Co prawda, sterowanie postacią poprzez klawisze pianina może być trochę skomplikowane i na pewno nie da się osiągnąć takiej precyzji i prędkości jak w przypadku standardowego pada, lecz przy odrobinie treningu, możemy nawet zacząć wygrywać wirtualne starcia.

Więcej informacji na temat tego niezwykłego pomysłu, znajdziecie na oficjalnej stronie twórcy.

Źródło: Mccool.jimdo.com

You may also like...