Szczur włamał się do bankomatu niszcząc tysiące dolarów

Indyjskie media opisują niezwykły przypadek działania gryzonia. Szczur włamał się do bankomatu, niszcząc przy okazji 18,5 tys. dolarów i zmieniając je w konfetti.

W bankomatach zwykle znajduje się mnóstwo pieniędzy, maksymalnie niemal dwieście tysięcy złotych. Są to więc urządzenia zaprojektowane w taki sposób, aby utrudnić włamanie i skutecznie chronić znajdujące się tam fundusze.

Konstruktorzy tych urządzeń nie wszystko jednak potrafią przewidzieć, a na pewno nie pomysłowość gryzoni. Media opisują bowiem przypadek z Indii, gdzie szczur włamał się do jednego z bankomatów. Jak wiemy, gryzonie te uwielbiają przeżuwać papier. Obecność takiej ilości papieru znajdującej się w urządzeniu, tak bardzo mu się spodobała, że zabrał się do jego gryzienia. W efekcie swych działań zniszczył banknoty o wartości 18,5 tys. dolarów.

Urządzenie nie działało od kilku dni, jednak gdy technicy banku otworzyli jego obudowę, zupełnie nie spodziewali się tego co zastaną w środku. Wnętrze bankomatu było bowiem zasłane ścinkami papieru, na których znaleźli zwłoki szczura. Okazało się, ze gryzoń wszedł do środka przez otwór, którym wyprowadzono przewody. Na szczęście gryzoń nie zniszczył wszystkich pieniędzy. Bankomat zawierał łącznie 42 685 dolarów, więc udało się odzyskać niemal 25 tys.

Przedstawiciel banku poinformował o wszczęciu śledztwa oraz podjęciu działań, które pozwolą w przyszłości zapobiec powtórce takich zdarzeń.

włamał się do bankomatu

Źródło: Reuters.com

You may also like...