Problemy z baterią w smartfonach OnePlus

Użytkownicy smartfonów firmy OnePlus dostali właśnie najnowszą aktualizację systemu Oxygen OS. Powoduje ona duże problemy z baterią w niemal wszystkich modelach tego producenta.

Chińska firma OnePlus wypuściła niedawno aktualizacje systemu Oxygen OS dla swych smartfonów. Niestety brak należytej kontroli jakości spowodował, że poprawka sprawia poważne problemy.

Na oficjalnym forum pojawiło się mnóstwo skarg od posiadaczy chińskich smartfonów, którzy po zainstalowaniu Oxygen OS 5.1.6 oraz Oxygen OS 5.1.8 mają problemy z baterią. Ściślej mówiąc, czas pracy urządzenia znacznie się skrócił.

Użytkownicy twierdzą bowiem, że czas działania telefonu z włączonym ekranem został zredukowany praktycznie o połowę. Co dziwniejsze, sprzęt potrafi się wyłączać nawet jeśli wskaźnik baterii pokazuje powyżej 50% naładowania. Jednakże po podłączeniu na chwilę do ładowarki, telefon działa dalej normalnie. Problem dotyczy w zasadzie wszystkich modeli, począwszy od 3/3T, a skończywszy na najnowszym jakim jest OnePlus 6, ale jest bardzo poważny. Na przykład posiadacze 3/3T twierdzą, że bateria po kilku godzinach pracy smartfona w trybie czuwania, schodzi do 15% poziomu naładowania, a telefon się wyłącza.

To nie wszystkie problemy. Niektórzy posiadacze sprzętu chińskiej firmy doświadczają również zawieszania się aplikacji obsługującej kamerę. A oba problemy są ewidentnie związane z najnowszą aktualizacją, gdyż wcześniej nic takiego nie występowało. Użytkownikom smartfonów tego producent pozostaje mieć tylko nadzieję, że szybko pojawi się kolejna łatka, która rozwiąże problem.

problemy z baterią

Źródło: OnePlus.com

You may also like...