Inteligentne okulary Xiaomi potrafią nagrać film i przetłumaczyć tekst

Firma Xiaomi zaprezentowała właśnie okulary AR o nazwie Xiaomi Mijia Glasses Camera. Sprzęt ma dwie kamery nagrywające obraz i wykonujące zdjęcia oraz potrafi tłumaczyć tekst w czasie rzeczywistym.

Kilka lat temu Google zapoczątkowało modę na inteligentne okulary, którą kontynuują teraz inni producenci. Wśród nich jest Xiaomi, które właśnie zaprezentowało swe najnowsze okulary AR oferujące całkiem rozbudowaną funkcjonalność.

Urządzenie posiada wbudowane w oprawkę dwa aparaty: 50 MP aparat główny oraz 8 MP aparat peryskopowy z 15-krotnym zoomem. Takie wyposażenie pozwala nam w szybki sposób wykonać zdjęcie lub nagrać film, bez potrzeby wyciągania smartfona z kieszeni. Dzięki baterii o pojemności 1020 mAh możemy nagrywać bez przerwy przez maksymalnie 100 minut. Natomiast gdy akumulator się wyczerpie, jego naładowanie do 80% zajmie nam 30 minut, dzięki specjalnej 10 W ładowarce.

Xiaomi Mijia Glasses Camera

Oczywiście na tym nie kończą się możliwości tego gadżetu. Wyposażono go również w wyświetlacz Sony Micro OLED, który ma aż 3000 nitów jasności i certyfikat TÜV Rheinland ochrony naszych oczu. Dzięki temu oraz sztucznej inteligencji, okulary mogą robić za tłumacza. Potrafią bowiem w czasie rzeczywistym tłumaczyć tekst z angielskiego na chiński i odwrotnie, wyświetlając go przed naszymi oczami.

Xiaomi Mijia Glasses Camera

Natomiast płynne działanie wszystkich funkcji gwarantuje ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon, wyposażony w 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. A gdy zapragniemy sparować okulary ze smartfonem, możemy wykorzystać Bluetooth 5.0 lub WiFi.

Xiaomi Mijia Glasses Camera

Chińscy klienci mogą już składać zamówienia przedsprzedażowe na Xiaomi Mijia Glasses Camera. Okulary obecnie dostępne są w przeliczeniu za 1574 zł. Jest to cena promocyjna, bo gdy sprzęt trafi do sprzedaży, będzie kosztował już 1700 zł. W środę na jednej z platform crowfundingowych ruszy kampania i wówczas będzie można zakupić te urządzenie.

Na ten moment nie wiemy kiedy okulary pojawią się na innych rynkach.

Źródło

You may also like...