Huawei zapowiada smartfon z czterema aparatami i 10-krotnym zoomem

Huawei chce, by jego smartfony jakością zdjęć dorównały aparatom fotograficznym. Zapowiada więc model z czterema aparatami i 10-krotnym zoomem optycznym.

Choć producenci smartfonów dbają o to, by najnowsze modele robiły coraz lepsze zdjęcia, to i tak ich jakość odbiega od tego co oferują aparaty fotograficzne. Dlatego w ostatnim czasie wiele firm kładzie nacisk na rozwój tej funkcji, poprzez zwiększanie liczby zainstalowanych aparatów.

Huawei także planuje podążać w tym kierunku, a jego najnowsze plany zapowiadają się bardzo interesująco. Walter Ji, szef Consumer Business Group, w jednym z najnowszych wywiadów poinformował, że jego firma zamierza w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży nowy smartfon. Produkt będzie wyposażony w poczwórną tylną kamerę, a także aż 10-krotny zoom optyczny.

Dotychczas kamery smartfonów w kwestii przybliżania obrazu nie miały się czym pochwalić, oferując maksymalnie 3-krotne poziom przybliżenia. Fotografowanie dalej położonych obiektów nie było więc łatwe, gdyż cyfrowy zoom powodował pogorszenie jakości obrazu. Jeśli więc sprzęt dostanie tak duży zoom optyczny, będzie to prawdziwa rewolucja.

Niestety Walter Ji nie ujawnił w jaki sposób firma planuje zbudować smartfona z czterema aparatami i dużym zoomem. Na razie wiemy, że inżynierowie firmy wciąż prowadzą badania. Na podstawie wyników zadecydują, czy pomysł można będzie ostatecznie wykorzystać w komercyjnych produktach. Problemem może być jednak zmieszczenie tak zaawansowanej optyki w dość smukłym urządzeniu.

czterema aparatami

Źródło: Androidpit.de

You may also like...