Microsoft kontynuuje ulepszanie Skype i wzbogaca go o nowe funkcje

Microsoft nada kontynuuje ulepszanie swego komunikatora Skype. Najnowsza aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji usprawniających działanie tej aplikacji.

Wiele lat temu, gdy rynek komunikatorów internetowych nie był jeszcze tak bardzo rozwinięty, dominującą pozycję miał na nim Skype. Swego czasu aplikacja Microsoftu mogła pochwalić się kilkuset milionami użytkowników. Jednakże brak rozwoju tego produktu sprawił, że jakiś czas temu odszedł w zapomnienie.

Firma Billa Gates’a jakiś czas temu przypomniała sobie o jego istnieniu i zaczęła dostosowywać do współczesnych standardów oraz oczekiwań użytkowników. Wprowadza więc aktualizacje przynoszące usprawnienia jego działania. Parę tygodni temu na Androida oraz iOS pojawiła się nowa ikona komunikatora, a teraz udostępniono całkiem sporą aktualizację dostarczającą nowe funkcje.

Największą z nowości są zakładki dla wiadomości, dzięki którym mamy szybki do nich dostęp. To przydatna funkcja jeśli wiadomość zawiera istotne informacje i chcielibyśmy ją mieć pod ręką. Nowością jest także możliwość zapisania w formie szkicu wiadomości którą napisaliśmy, lecz jeszcze nie wysłaliśmy. Można też przejrzeć media i pliki przed ich wysłaniem.

Kolejną opcją jest grupowanie wielu udostępnianych zdjęć i filmów w album. Dzięki temu w oknie chatu są prezentowane w bardzie przejrzysty sposób. Ostatnią z dodanych nowości jest funkcja podziału ekranu, jednak ta funkcja jest aktualnie dostępna tylko w desktopowej wersji aplikacji.

Dystrybucja aktualizacji już się rozpoczęła, więc niebawem powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników Androida oraz iOS.

Skype

Źródło

You may also like...